AREAL-JIZDY-KRALU-500px

Areál Jízdy králů Kunovice, kde se snoubí současnost i tradice

Město Kunovice díky dotaci z prostředků Regionálního operačního programu regionu soudržnosti Střední Morava vybudovalo „Areál Jízdy králů Kunovice“, přírodní multifunkční zařízení, kde se snoubí tradice se současností. V jednom prostoru se zde setkává kultura, sport i relaxace. Expozice jízdy králů nabízí pohled do historie tohoto zvyku. Amfiteátr se zastřešeným pódiem a hledištěm s elevací je určen především pro ukázky jevištního zpracování jízdy králů, doprovodné programy při samotné jízdě králů, ale i pro další folklorní i kulturní programy.

Na zpevněných plochách si mohou hrát chlapci a dnes i děvčata na krále v jízdě nejen na koni, ale i na kole, koloběžce, in-line bruslích či skateboardu. Centrální hřiště s umělým povrchem umožní získat titul krále či královny v dalších sportech.

K relaxaci pro návštěvníky všech věkových kategorií je určena terasa před zázemím celého areálu i lavičky
v prostoru doplněném zelení. Aktivní relaxaci umožní venkovní fitness zařízení.

Celý prostor je řešen tak, aby měl mnohostranné využití pro konání kulturních a sportovních akcí a zároveň, aby byl přístupný v průběhu celého roku a aby zde návštěvníci města i jeho občané našli příjemný prostor pro aktivní odpočinek, poučení, sport i zábavu.

 

Otevírací doba

S platností od 1. 3. 2021 dochází ke změně provozní doby Areálu Jízdy králů Kunovice následovně:

pondělí – neděle

1. prosince – 28. února

zavřeno

1. března – 31. března

13 – 17

1. dubna – 30. září

10 – 19

1. října – 30. listopadu

13 – 17

 

Adresa: Panská 1612, 686 04  Kunovice

Správce: Josef Holásek, +420 720 992 945