Kontakt:

Šachový oddíl Kunovice, z.s.
Za Stodolami 1490
686 04  Kunovice
IČ: 26600790

Předseda oddílu:
Pavel Růčka
Za Stodolami 1490
686 04  Kunovice
Mobil: 605 063 310

E-mail: Pavel.Rucka@worldonline.cz
www.sachykunovice.cz

 

Členové výboru:
Josef Martinák, Štěpnická 1043, Uherské Hradiště, e-mail: josef.martinak@seznam.cz
Milan Šácha, Na Bařince 1191, Kunovice, e-mail: milsach@seznam.cz

 

 

Šachový oddíl Kunovice je spolek, který existuje samostatně od roku 2002. V dřívější době pak byl součástí sportovních organizací v Kunovicích, jako např. Spartak nebo TJ. Oficiálně vznikl a byl přijat do tehdejší zastřešující šachové organizace v roce 1944. V současnosti má oddíl cca 30 členů (stav k 1. 11. 2016), z nichž polovina jsou děti. Registrovaných u šachového svazu máme 25 členů, z toho 10 dětí. Předsedou šachového oddílu je pan Pavel Růčka.

V sezóně 2016/2017 máme v dlouhodobých soutěžích dospělých tři družstva. Áčko hraje v krajské soutěži, béčko v regionálním přeboru a céčko – složené převážně z dětí – v regionální soutěži. Mládežnické družstvo pak hraje krajský přebor starších žáků.

Oddíl využívá pro svou činnost suterénní místnost ve sportovní hale, kterou má v zápůjčce od městského úřadu. V klubovně probíhají téměř každý den pravidelné tréninky mládeže, v pondělí jsou to individuální tréninky s trenérem Martinem Beilem, úterý je trénink začátečníků pod vedením Pavla Růčky, čtvrtek je pak ve znamení skupinových tréninků vedených Martinem Beilem a pátek je oddílový trénink pro všechny, kdo si chtějí zahrát. V neděli je klubovna využívána na mistrovské zápasy.

Několik posledních let se docela intenzivně věnujeme práci s mládeží. Naši nejmladší členové od září 2015 do června 2016 absolvovali více než 20 turnajů, ať již v sobotním termínu, nebo i několik akcí, kde reprezentovali své školy. Ti nejlepší samozřejmě také pravidelně hrají v soutěžích dospělých.

Ve spolupráci se školami pravidelně pořádáme Přebor škol, letos se uskuteční koncem listopadu již sedmý ročník. V letošním roce také pokračuje spolupráce s externím trenérem, kterým je Martin Beil. Nejlepší žáky trénuje 1x týdně.

Na jaře 2015 jsme zorganizovali simultánku s nejlepším hráčem ČR velmistrem Davidem Navarou a exhibiční zápas mezi GM Navarou a GM Zbyňkem Hráčkem. Akce měla velmi příznivý ohlas mezi šachisty z celého okresu, resp. kraje. Na jaře 2016 pak byl pozvaným hostem GM Sergej Movsesjan, arménský velmistr žijící v České republice.

V posledních osmi letech jsme vydali ročenky s podrobným přehledem o celoroční činnosti. Aktuální ročenka mapující sezónu 2015/2016 byla co do rozsahu největší, má více než 150 stran. Poprvé jsme totiž měli týmy ve třech různých soutěžích. Ročenky a další informace jsou k nalezení na našich pravidelně aktualizovaných webových stránkách www.sachykunovice.cz.

 

Hrací místnost:
Klubovna šachu ve Sportovní hale v Kunovicích, Panská 9 (vchod z boční strany zelenou brankou)

Pravidelné tréninky (mimo červenec a srpen):
úterý: 16:00 – 17:30 (žáci)
pátek: 16:00 – 19:00 (žáci i dospělí)