Nejmladší dětský folklorní soubor VĚNEČEK v Kunovicích vznikl v roce 2009. Dnes má téměř 30 dětských členů. Důvodem založení tohoto souboru byla snaha zapojit nejmladší děti ve věku 2- 5 let přirozenou cestou, tedy společně s maminkou, s tatínkem, s babičkou nebo s některým blízkým členem rodiny do dětského tanečního kolektivu. Malí zpěváčci a tanečníci navazují nejen nový kontakt s kamarády, ale také poznávají naše krásné lidové tradice. Snažíme se, aby jednotlivé hry, říkadla i písničky odpovídaly jejich stupni rozumového vnímání a představivosti. Některé hry i říkadla si osobitým způsobem přetvořily děti samy. Tak vznikla pásma jako např. Vráno, vráno k nám, A já mám koníčka, Čížečku, čížečku, Na hastrmánka, Poslyšte myši, Běžel tudy zajíček, U muziky, Na kozičky a mnoho dalších.

V roce 2011 se Věneček s pásmem Běžela ovečka dostal jako vůbec nejmladší dětský soubor do okresní přehlídky dětských folklorních souborů v Uherském Brodě.

Malí tanečníci se prezentují především na kulturních akcích v rámci města Kunovice – Jízda králů, Den matek, Vánoční zpívání, MDFF Kunovské léto, ale také vystupovali na slavnostech vína v Uherském Hradišti, v SENIORu Otrokovice a v letošním roce navštívil Slovensko.

Soubor doprovází cimbálová muzika Mladá Lintava, vedoucím muziky je Ondřej Siman, primáš Radovan Siman.

Vedoucí souboru Zdeňka Hašková a Alžběta Mičovská

 

Kontakt

tel.: 774 910 755

e-mail: haskova.zdenka@centrum.cz

e-mail: alzbeta.micovska@gmail.com

 

Dětský folklorní soubor Věneček - 2018

Dětský folklorní soubor Věneček – 2018

 

Dětský folklorní soubor Věneček - 2019

Dětský folklorní soubor Věneček – 2019