Tak jako kdysi Handrlák (osoba, která chodila po dědinách a vyměňovala různé zboží) přinesl s sebou do poklidného všedního života vzrušení a veselí, tak by chtěl i náš soubor Handrláček přinést chvilku pohody a radosti.

Handrl____ek_-_formansk___j__zda

Handrláček jako národopisný soubor vznikl v roce 2009 při Základní škole U Pálenice. Nyní soubor navštěvuje 30 dětí od druhé do sedmé třídy, které rády tančí a zpívají. Děti se učí říkanky, písničky i párové tance z oblasti Dolňácka, Kopanic, Strání.
Ve svém repertoáru mají dívčí sólové i sborové zpěvy, verbuňk v podání chlapecké složky i tanenční pásma v jevištní úpravě.

Za krátkou dobu působení se může pochlubit několika úspěchy – v soutěži “zazpívej, slavíčku” porota vybrala Barunku Fornůskovou, Lucku Kydlíčkovou a Radovana Simana mezi finalisty, kteří si zazpívali s muzikou.
1. místo ve své kategorii ve verbířské soutěži a zároveň účast na MFF ve Strážnici získal Radovan Siman, dalším úspěšným byl Petr Polách.

Handrlacek2

Handrláček se zúčastnil oblastní přehlídky dětských folklorních souborů a s pochvalným hodnocením poroty postoupil do krajského kola v Uh. Brodě.

 

Vedoucí souboru: Mgr. Zdeňka Hašková

Kontakt

Tel.: 774 910 755

e-mail: haskova.zdenka@centrum.cz

web: www.handrlacek.cz