Letní tip na cyklistický výlet v nejbližším okolí Kunovic

U nás na Slovácku je nejen krásná příroda s mnoha přírodními i historickými památkami, ale také vinohrady a k nim neodmyslitelně patřící vinné sklepy. A samozřejmě lahodné víno a dobré jídlo. Cyklisty určitě potěší, když se spojí vše uvedené dohromady a mohou projet zajímavou vinařskou stezku, vidět mnoho zajímavostí a hlavně – ochutnat výborné víno a speciality slovácké kuchyně.

Trasu, kterou Vám nabízíme jako letní tip na výlet, prochází městy a obcemi v nejbližším okolí Kunovic, začíná i končí v Kunovicích a její celková délka činí cca 50 km.

Kunovice -> Ostrožská Nová Ves -> Uherský Ostroh -> Veselí nad Moravou – > Blatnice pod sv. Antonínkem -> Hluk -> Kunovice

Na cyklostezku se vydáme kolem Leteckého muzea směrem na Ostrožskou Novou Ves, zde projíždíme kolem krásně zrenovovaných lázní, které obklopuje klidný parčík. Nedaleko je golfové hřiště a vykoupat se můžeme na rozlehlých ostrožských jezerech, které zasahují na území Uherského Ostrohu, města s památkovou zónou a zámkem.

Přesné značení a dokonalé cyklistické stezky ve městě směřují k rozcestníku vinařských stezek a ukáží nám cestu přes Veselí nad Moravou do Blatnice pod svatým Antonínkem, malebné vinařské obce. Každoročně se zde koná Putování po blatnických búdách – vinných sklepech. Tato akce není zaměřena jen na poznání blatnických búd a vín, ale i na seznámení s obcí, jejíž atmosféru dotváří kopec, pod kterým leží. Na jeho vrcholku je postavena kaple zasvěcená sv. Antonínu, patronu milujících a ztracených věcí.

Při cestě Hlukem můžeme zastavit na Hlucké tvrzi, která je ve středu města. V nejvyšším patře věže je malé muzeum zaměřené na historii města a bývalé vodní tvrze. V expozici najdete archeologické nálezy i množství fotografií dokumentující minulost obce i její kulturní tradice. Za příznivého počasí je z oken muzea krásný výhled na město a panorama Bílých Karpat. Příjemným završením naší cesty může být klidně posezení na nádvoří Panského dvora zpět v Kunovicích.