Mnohým  toto spojení připadá nereálné, možná až úsměvné. Ale člověk je už takový. Většinou si neváží toho, co má. A tak i my někdy nedoceňujeme to, co může naše město nabídnout svým návštěvníkům. Fanek Jilík se takto vyznal rodnému kraji : “Ach, jak je u nás krásně! Ani tu krásu neumíme vidět.“

Poloha Kunovic na křižovatce prastarých cest umožňuje nejen dobrou dostupnost, ale i zařazení Kunovic do projektu cestovního ruchu Jantarová stezka. Rovinatý terén v okolí města nabízí vhodné podmínky pro cykloturistiku, hipoturistiku i běžkařské lyžování. Cyklostezka vedoucí do Ostrožské Nové Vsi je součástí dálkové  cyklotrasy EuroVelo No. 4, vedoucí z Německa na severní Moravu.

Unikátní letecké muzeum, pozorovací lety, tandemové seskoky či let horkovzdušným balonem nabízí dnes velmi populární zážitkovou turistiku, kterou obohacuje i koupaliště s  desetimetrovou skokanskou věží. Klub českých turistů nedávno ocenil rovinatý, nenáročný terén a nádhernou přírodu v okolí Kunovic, především v Kunovském lese. Také pohled od Hlubočka ke Chřibům je úžasný. Baťův kanál přímo sousedí s katastrem města a soutok Olšavy a Moravy vytváří zajímavou přírodní scenérii. A pokud k tomu všemu přidáme možnost zklidnění a rozjímání v duchovním parku u kostela sv. Petra a Pavla, udržované tradice a zvyky a naši příznačnou pohostinnost, vytvoříme bohatou nabídku pro volný čas i cestovní ruch.

Kunovice_3

Jak se k nám dostanete?

Autem: od Brna a Trenčína (Slovensko): po silnici č. E 50
od Břeclavi a Olomouce: po silnici č. I/55
Letadlem: V Kunovicích je možné přistát na letišti s mezinárodním statutem
Vlakem: Kunovice leží na křižovatce Vlárské dráhy a trati spojující Slovácko s metropolí Moravy Brnem
Na kole: cyklostezka č. 47 „Moravská“
cyklostezka č. 5049 „Uhersko-hradišťská“ (odbočit v Sadech)
cyklostezka Napříč Dolním Poolšaví
mapa