_MG_1319

Mgr. Ivana Majíčková, MBA
starostka města Kunovice

Životopis

• Ivana Majíčková se narodila 31. 3. 1961 v Uherském Hradišti, nyní žije a pracuje v Kunovicích.
  • V letech 1976 – 1980 vystudovala Gymnázium J. A. Komenského v Uherském Brodě.
  • V roce 1985 dokončila studium na Pedagogické fakultě Univerzity Palackého v Olomouci.
  • Pedagogickou praxi vykovávala v průběhu deseti let v Tupesích, v Hluku a v Kunovicích. Od roku 1997 do roku 2002 se věnovala podnikání a průběžně si doplňovala své vzdělání jak jazykové (angličtina), tak odborné.
  • V roce 1999 absolvovala kurz účetnictví, v letech 1997 – 1998 studovala The Europien school for correspondence courses of Marketing. V září 2013 ukončila studium MBA na Carolus Magnus University, Brusel, obor Všeobecný management.
  • Od roku 1990 pracovala pro město Kunovice v oblasti kultury, kde se jí podařilo navrátit lidové zvyky a obyčeje i bohatý kulturní život do samostatných Kunovic. V roce 2002 vstoupila do komunální politiky jako nezávislý kandidát a byla zvolena místostarostkou města Kunovice. Své zkušenosti z podnikání využila při vytvoření Podnikatelského inkubátoru Kunovice – Panský dvůr. Po dvou volebních obdobích byla v roce 2010 zvolena starostkou. Má také bohaté zkušenosti z čerpání dotací z Evropských fondů.
  • Ve stejném roce se stala předsedkyní správní rady Mikroregionu Dolní Poolšaví s.o. a členkou dozorčí rady Regionu Slovácko. Uspěla i ve volbách v roce 2011 do Zastupitelstva Zlínského kraje, kde kandidovala za STAN jako nezávislý kandidát. V kraji zastává pozici předsedkyně Výboru pro výchovu, vzdělávání a zaměstnanost Zastupitelstva Zlínského kraje Je vdaná, má dvě dospělé dcery. Ve volných chvílích se především věnuje folkloru a udržování lidových tradic, ráda čte i sportuje.