Ženský sbor z Kunovic vznikl v roce 2005, kdy se sešly bývalé tanečnice a zpěvačky souboru Kunovjan a začaly spolu zpívat. Poprvé vystoupily v této sestavě na slavnostním ceremoniálu předání Ceny Rudolfa II. městu Kunovice. Nicméně první zvukový záznam jejich zpívání se datuje do roku 1984, kdy natočily s CM Kunovjan první vinylové album.

V repertoáru ženského sboru jsou především písně z Kunovic, Dolňácka, moravsko-slovenského pomezí, vážící se k Velikonocům, Vánocům, ale taktéž k narození dítěte, či písně svatební, anebo písně s pracovním námětem, jako jsou písně kosecké nebo přástky. Svá vystoupení dokáže sbor ozvláštnit a zpestřit také humorně laděnými produkcemi, při nichž se projevuje herecký talent jednotlivých členek sboru.

Ženský sbor můžete pravidelně vidět a hlavně slyšet během veškerých folklórních událostí v Kunovicích – při jízdě králů, na hodech, zpívání u vánočního stromu atp. Mimo katastr svého domovského působiště jej můžete vidět na Slováckých slavnostech vína v Uherském Hradišti.

Své zpívání též prezentuje v blízkém okolí a také v kunovském partnerském městě Stará Turá. Sbor spolupracuje s cimbálovými muzikami Burčáci, Ohnica, Lintava, BROLN, Kunovjané a samozřejmě s CM Kunovjan, se kterou vydal v roce 2018 svoje první profilové CD nazvané Eště si zazpívám.

Členskou základnu sboru, který je členem občanského sdružení Handrlák, tvoří 18 zralých žen. Schází se pravidelně ve Slovácké búdě pod vedením Zdenky Hráčkové.

Vedoucí ženského sboru
Zdenka Hráčková