Město Kunovice je už několik desetiletí neodmyslitelně spojeno s letectvím. V polovině 30. let 20. století zde vznikl letecký závod jako pobočka továrny Avia. Během druhé světové války letecký závod sloužil k opravám letadel, po válce se tu dokonce vyráběly sportovní automobily. K nejznámějším a nejúspěšnějším letounům, které se konstruovaly či konstruují přímo v Kunovicích, patří větroň L-13 Blaník, dále motorová letadla L-200 A Moravia, proudový cvičný letoun L-29 Delfín, motorový dvouplošník Z-37 Čmelák či dopravní letoun L-410 Turbolet. Plánovaná byla i výroba velkého dopravního letadla L-610, ale ve 2. polovině 90. let 20. století k tomu již nedošlo. V současné době myšlenky na obnovu tohoto letounu znovu ožívají.

Po období stagnace však tradice letecké výroby v Kunovicích ožívá pod hlavičkou společnosti Aircraft Industries.

Letecké muzeum představuje stroje vyrobené v kunovické továrně, ale také civilní a vojenské letouny ze zahraničí. Jsou mezi nimi např. Migy, Suchoje nebo Iljušiny nebo vrtulník Mi-4.

Na provozu Leteckého muzea se podílí spolu s městem Kunovice od února 2017 pobočný spolek „Letecké muzeum v Kunovicích, pobočka Slováckého aeroklubu Kunovice“, IČ: 05675171.

LM

Letecké muzeum v Kunovicích,
pobočka Slováckého aeroklubu Kunovice

Letecká 1383
686 04 Kunovice

Pokladna:   +420 728 410 274
E-mail: muzeum-kunovice@seznam.cz
Webové stránky: www.muzeum-kunovice.cz

PROVOZNÍ DOBA

OTEVŘENO: DUBEN – ŘÍJEN (denně včetně státních svátků)

Duben – červen, září a říjen
9:00 – 12:00 a 12:30 – 17:00

Červenec – srpen
9:00 – 12:00 a 12:30 – 20:00

Poslední prohlídka je vždy 30 minut před ukončením návštěvní doby.

PO PŘEDCHOZÍ DOMLUVĚ – Pro hromadné zájezdy a návštěvy možnost zpřístupnění muzea i mimo provozní dobu!

CENÍK

PLNÉ VSTUPNÉ (dospělí): 90 Kč
ZLEVNĚNÉ VSTUPNÉ (viz slevy): 60 Kč

RODINNÉ VSTUPNÉ

• 1 dospělý + 1 dítě*: 120 Kč
  • 1 dospělý + 2 děti*: 160 Kč
  • 1 dospělý + 3 děti*: 210 Kč
  • 2 dospělí + 1 dítě*: 180 Kč
  • 2 dospělí + 2 děti*: 240 Kč
  • 2 dospělí + 3 děti*: 260 Kč

* Platí pro děti 6-15 let. Každé další dítě zaplatí zlevněné vstupné.

SKUPINOVÉ VSTUPNÉ od 25 osob: 70 Kč/osoba

ŠKOLNÍ ZÁJEZDY A HROMADNÉ VÝPRAVY NAD 40 OSOB individuálně dle PŘEDBĚŽNÉ DOHODY na muzeum-kunovice@seznam.cz

VSTUPNÉ NA AKCE

• základní vstupné: 120 Kč
  • zlevněné vstupné: 80 Kč

SLUŽBY

• doprovod a výklad 500 Kč (PO PŘEDBĚŽNÉ DOHODĚ – pouze pro skupiny od 10 do 25 osob!)
  • fotografování v kokpitu 500 Kč/osoba (PO PŘEDBĚŽNÉ DOHODĚ – pouze u vybraných letounů)
  • fotografování svateb, společenských akcí apod. 1 000 Kč (PO PŘEDBĚŽNÉ DOHODĚ)
  • fotografování v areálu a v přístupných exponátech zdarma.

SLEVY

Sleva se poskytuje:

• starobním důchodcům,
  • žákům základních škol, učňům a studentům (řádné studium), po předložení příslušného dokladu o studiu,
  • vojákům AČR, po předložení příslušného dokladu.

ZDARMA

Volný vstup mají:

• děti do věku 6 let,
  • členové Slováckého aeroklubu Kunovice po předložení platného členského průkazu,
  • držitelé čestných vstupenek LMK po předložení platné celoroční vstupenky,
  • novináři na služební cestě po předložení průkazu, řidiči hromadných zájezdů, dva členové doprovodu hromadné výpravy čítající více než 25 osob,
  • držitelé průkazů ZTP,
  • ZTP/P a jedna doprovázející osoba,
  • pedagogický dozor při hromadných výpravách.

Vstupenka do muzea je nepřenosná, platí k jednorázovému vstupu do expozice a na akce.
Ceny publikací a upomínkových předmětů jsou k dispozici u pokladny.
Možnost platby platební kartou.

Ceník platný od 20. 2. 2019.